BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pavydas - tai dėmesio sutelkimas į tai, ką turi kiti, ir nematymas to, ką turi tu. Jis apakina ir iškreipia mūsų supratimą apie kitų žmonių motyvus ir charakterį. Pavydas sukelia psichologinį ir fizinį smurtą. Jis gimdo neapykantą. Kur yra pavydas, nebelieka vietos ramybei, meilei ir džiaugsmui.

Biblijoje galima rasti istoriją, kaip gražiausias ir protingiausias angelas Liuciferis, savo padėtimi žemesnis tik už Dievo Sūnų, pradėjo pavydėti Jėzui. Jis norėjo patarinėti Dievui, kaip kurti žmogų, tačiau tai jam nebuvo leista. Jis prisipildė pavydo ir neapykantos. Jis troško būti garbinamas danguje kaip Dievas. (Izaijo knyga 14 skyrius 12-14 eilutės). Pasekmė - nuodėmės atsiradimas ir Liuciferio išmetimas iš dangaus. (plačiau apie tai galite paskaityti Elenos Vait knygoje “Patriarchai ir pranašai”)

Kai Jėzus vaikščiojo po kraštą ir skelbė jo žmonėms gerąją naujieną, kai gydė ligonius, išvarinėjo demonus, kunigai ir vyresnieji, kurie išmanė Įstatymą ir reikalavo, kad jo būtų griežtai laikomąsi, apakinti pavydo ir baimindamasi dėl savo padėties visuomenėje, Jėzų nukryžiavo, taip ir nepamatę, kad Jis buvo Tas Mesijas, Kurio jie laukė. Pavydas atneša baisias pasekmes ir, jeigu jį puoselėji, jo pasekmės paliečia aplink mus esančius žmones. Labai dažnai - pačius artimiausius.

Kadangi nė vienas iš mūsų nėra be nuodėmės, aš taip pat ne išimtis. Pavydžiu tiems, kurie turi šeimą, vaikų, nes to neturiu. O ką tada aš turiu?

Vėžiu sergantį tėtį, šeimą sukūrusią seserį, sūnėną, Dievo šeimą, tikėjimą, tarnystę, santykius su Jėzumi, Septintosios dienos Adventistų bendruomenę, darbą, nedidelį daržiuką, gėles, katytę Moksę, nemigą, bipolinę depresiją, knygas, tetas, pusbrolius ir puseseres su šeimomis, esu nedidelės bendruomenės vadovė ir sekretorė. Iš pirmo žvilgsnio - nemažai :)

Brangiausia ką turiu - tai santykiai su Dievu, tarnystė. Be tikėjimo, manau, palūžčiau. Labiausiai branginu santykius su Jėzumi. Bet taikdario dvasia kartais neleidžia man laikyti Jo pirmoje vietoje, kad savo asmeniniais santykiais su Juo nepapiktinčiau aplinkinių ir tuo pačiu apsaugočiau save nuo neigiamos aplinkinių reakcijos.

Klausimas - ar Dievas yra per silpnas mane apginti? Šiaip tai - ne, juk galingesnio už Jį nėra. Esmė kitame - mano silpnumas ir nemokėjimas priimti kitų kritikos, kai ji liečia Jėzų ir mano asmeninius santykius su Juo.

Tai dar viena mano silpna vieta. Apaštalas Paulius antrame laiške Korintiečiams 12 skyriaus 9 eilutėje rašo, kad Dievo stiprybė yra mano silpnume. Atvirai pasakysiu - neįsivaizduoju, kaip šią mano silpnybę Dievas gali panaudoti ir paversti ją stiprybe. Kaip ir mano karštą norą turėti šeimą ir vaikų, kurių kaip nėr, taip nėr…

Ar turėčiau dėl to sukti galvą? Mato evangelijos 6 skyriaus pabaigoje Jėzus sako tokius žodžius: “Jūsų dangiškasis Tėvas juk žino, kad viso to jums reikia. Jūs pirmiausia ieškokite Dievo karalystės ir jo teisumo, o visa tai bus jums pridėta. Taigi nesirūpinkite rytdiena, nes rytojus pats pasirūpins savimi. Kiekvienai dienai gana savo vargo.” Kitais žodžiais tariant, Jėzus sako, kad Dievas viskuom pasirūpins. Tad ką daryti?!

Džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, per daug niekuom nesirūpinti, o tik tuom, kas šiandien reikalauja  mano dėmesio. Ir dėkoti Dievui už tai, ką turime ir kas esame, netgi už smulkmenas.

Paprasta. Bet tuo pačiu ir sudėtinga, nes šiame skubėjimo ir technilogijų amžiuje stengiamės užgriebti kuo daugiau, dėl ko dažnai nukenčia santykiai šeimoje. Būdų problemoms spręsti taip pat ieškome sudėtingų, nes paprasti būdai per paprasti ir “netechnologiški”. Argi jie gali tikti? Kažkas yra pasakęs: genealumas paprastume. Ir jis, manau, buvo teisus.

Taigi, džiaukimės tuom, ką turime, prisiminkim Jėzaus žodžius ir tada mus mažiau grauš pavydo kirmėlė. Aš tikrai pabandysiu :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “PavydaS”
 1. This post is very usefull thx!

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘1526723328 which is not a hashcash value.

 2. Hey friend can i publish some paragraph of your article on my little blog of university.I have to publish a good articles out there and i really think your post Fits best into it.I will be grateful to give you an source link as well.I have two blogs one my own and the other which is my college blog.I will publish some part in the university blog.Hope you do not mind.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘452981553 which is not a hashcash value.

 3. Brilliant BLOG - thanks to yahoo i was able to find this and definitely going to bookmark it . Hoping for more great blog posts like t his one

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘936123392 which is not a hashcash value.

 4. Nyksciai i dangu uz puiku straipsni. Reikes cia ir dazniau panarsyti

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘428896832 which is not a hashcash value.

Komentuokite